Magazyn Katolicki POD TWOJĄ OBRONĘ od samego początku jego istnienia na antenie TV Białystok tj od 21 grudnia 1997 roku tworzyli red. Marta Pawłowska i Ks. Prałat Jan Wierzbicki. Obecnie program prowadzi ks. dr Andrzej Dębski.
Cykliczny niedzielny program ukazuje życie Kościoła Metropolii Białostockiej, a więc diecezję białostocką, łomżyńską i drohiczyńską. Zamieszczamy również relacje z ważnych wydarzeń religijnych z diecezji ełckiej.
Tematyka programu zawiera szeroki zakres z życia Kościoła. Nadajemy relacje z wszystkich uroczystości kościelnych, bezpośrednie transmisje z ważnych nabożeństw. W telewizyjnym studiu mamy gości, którzy dzielą się z widzami swoją działalnością w swoich parafiach, grupach diecezjalnych itp Młodzież szkół średnich i wyższych prezentuje prasę katolicką oraz najnowsze wydawnictwa książkowe, które otrzymujemy z całej Polski. To samo też czynią dzieci z dwóch szkół katolickich: Im. Ks. Fr. Blachnickiego i Sióstr Misjonarek Św. Rodziny - zachęcając swoich rówieśników do lektury ciekawych wydawnictw.
Stałym punktem programu jest też biblijny komentarz do niedzielnego Słowa Bożego czytanego w kościołach. W to dzieło angażujemy wszystkie grupy działające w Kościele. Przez nasze telewizyjne studio dotychczas przeszło ponad 1.500 osób biorących udział w programie. Pokazujemy też widzom życie parafii, jej historię i wszystkie ludzkie problemy, które są też naszymi problemami.

Kontakt:
malgorzata.poltorak@tvp.pl
tel./fax (085) 66-48-155
tel. 785 985 586

rzecznik@archibial.pl

ks. dr Andrzej Dębski ks. dr Andrzej Dębski ks. dr Andrzej Dębski, kapłan archidiecezji białostockiej. Po święceniach kapłańskich w 2001 r. przez rok pracował w parafii p. w. Chrystusa Króla w Białymstoku. W latach 2002-2006 odbył studia specjalistyczne w Papieskim Uniwersytecie św. Anzelma w Rzymie, uwieńczone rozprawą doktorską. W latach 2006-2010 pełnił funkcję notariusza Kurii Metropolitalnej w Białymstoku oraz osobistego sekretarza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Od września 2010 roku współtworzył, a od stycznia 2011 r. jest wydawcą katolickiego magazynu Pod Twoją Obronę. Prowadzi też wykłady z teologii dogmatycznej w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku, jest zastępcą dyrektora diecezjalnego Radia i, rzecznikiem prasowym Kurii Metropolitalnej oraz kapelanem S. S. A. Jagiellonia Białystok.

Małgorzata Półtorak Małgorzata Półtorak Małgorzata Półtorak Zajmuje się tematyką religijną. Przygotowuje cotygodniowy program Magazyn Katolicki „Pod Twoją Obronę”. Współpracuje z redakcją informacji.