22 oraz 27-29 lipca i 3-5 sierpnia, woj. podlaskie

Zapraszamy na DZIESIĄTĄ – jubileuszowej - edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WERTEP realizowanego w dniach 22 oraz 27-29 lipca i 3-5 sierpnia 2018 roku.

W tym czasie teatralne trupy odwiedzą następujące miejscowości: 22.07 (piątek) STARY DWÓR; 27.07 (piątek) DUBICZE CERKIEWNE; 28.07 (sobota) NAREW; 29.07 (niedziela) BIELSK PODLASKI; 3.08 (piątek) KLESZCZELE; 4.08 (sobota) ORLA; 5.08 (niedziela) HAJNÓWKA.

MFT Wertep to festiwal nie tylko o najwyższym poziomie artystycznym, ale też i o niemałym znaczeniu społecznym. Przez te dwa letnie weekendy kilka miejscowości Euroregionu Puszcza Białowieska zamienia się w arenę najwyższych przeżyć artystycznych, prawdziwych teatralnych wzruszeń. To impreza niezwykle istotna nie tylko z punktu widzenia podlaskiej, ale i ogólnopolskiej kultury. Festiwal został nagrodzony przez Krajową Izbę Turystyczną w kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny. Dwa lata temu nasz festiwal swoim honorowym patronatem objął Pan Prezydent RP Andrzej Duda (w tym roku ponownie ubiegamy się o jego Honorowy Patronat). Od początku festiwal wspiera i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego („Wertep” otrzymał z ministerstwa dofinansowanie) oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego jak również lokalnych powiatów i gmin.

Tegoroczna - dziesiąta - edycja zapowiada się niezwykle interesująco, a naszym widzom zaprezentujemy wszystko to, co w ciągu tych lat podbiło ich serca. Na nasz festiwal zaproszenie przyjęły najlepsze i najciekawsze trupy teatralne młodego pokolenia z Europy, ale i ci artyści, którzy już gościli na festiwalu, a ich występy zachwyciły festiwalową publiczność – np. Circo Pitanga, czy wspaniała Deborah Hunt.