25 października, godz. 19:00, Opera i Filharmonia Podlaską ul. Odeska 1

Już rozpoczęła się Aukcja Charytatywna Stowarzyszenia ProSalute (http://prosalute.com.pl/), którego Ambasadorem jest Damian Aleksander, na rzecz terapii dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym „Dać Szansę”, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i sukcesywnie wprowadzane są na licytację nowe dary

Tu można licytować i kupować …

https://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=4522

Pełen wykaz darów z opisem znajduje się na stronie

http://prosalute.com.pl/aukcja-charytatywna

Więcej o badaniach prowadzonych przez Klinikę na stronie Radia Białystok
 http://www.radio.bialystok.pl/radioskop/index/id/151046

Tu więcej o dzieciach na rzecz których jest aukcja i koncert

http://prosalute.com.pl/nasi-podopieczni

Tu więcej o chorobie
http://prosalute.com.pl/czym-jest-dystrofia-mi%C4%99%C5%9Bniowa

Koncert charytatywny Anny Wyszkoni na rzecz Dzieci z Dystrofią Mięśniową

Termin - Czwartek 25 X 2018 Godz. - 19:00 Miejsce - Duża Scena, ul. Odeska 1
Cennik: I strefa: 100 zł II strefa: 90 zł III strefa: 80 zł IV strefa: 70 zł
Bilety do nabycia w Kasie Opery i drogą Internetową
Czas trwania - ok 100-120 minut (czas z przemówieniami, wręczeniem podziękowań i koncertem); koncert bez przerwy
Koncert organizowany - przez Stowarzyszenie „Pro Salute” we współpracy z Operą i Filharmonią Podlaską – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku

Informacje
Stowarzyszenie „Pro Salute” (www.prosalute.com.pl), którego Ambasadorem jest Damian Aleksander (https://pl.wikipedia.org/wiki/Damian_Aleksander) wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci chorych na dystrofię mięśniową różnego typu, postanowiło zorganizować Aukcję Charytatywną i Charytatywny Koncert Na Rzecz Walki z Dystrofią Mięśniową w dniu 25.10.2018 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku, Duża Scena, ul. Odeska 1.

Gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni (http://www.aniawyszkoni.pl/), jedna z najbardziej lubianych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej.

Patronat Honorowy nad koncertem charytatywnym objął dr hab. Tadeusz Truskolaski - Prezydent Miasta Białystok, Bohdan Paszkowski - Wojewoda Podlaski oraz Jerzy Leszczyński - Marszałek Województwa Podlaskiego, a Patronat Medialny - TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Kurier Poranny, BiałystokOnline, Bia24 oraz ObcasyPodlasia.pl.

Dystrofie mięśniowe to grupa chorób mięśni uwarunkowanych genetycznie, charakteryzujących się nieodwracalnymi zmianami w mięśniach i tkance łącznej. W ich postępującym przebiegu dochodzi do osłabienia i zaniku mięśni, co w konsekwencji prowadzi do inwalidztwa. W późniejszych stadiach choroby dochodzi także do uszkodzenia serca i niewydolności oddechowej.

Grupa naukowców pod kierownictwem prof. dr hab. Wojciecha Kułaka z Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym "Dać Szansę” Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku od 5 lat, jako jedyni w Polsce, za pomocą eksperymentalnej terapii czynnikiem stymulującym kolonię granulocytów z powodzeniem umożliwiają dla dzieci dotkniętych tymi chorobami usprawnianie ich funkcjonowania, a nawet zrobienie pierwszych samodzielnych kroków. Sukces badaczy odbił się echem w całym kraju i za granicą (w tym w USA). Niestety, realizowany w Klinice projekt dobiega końca i stosowany lek nie będzie mógł być dalej podawany ze względów finansowych, a liczba potrzebujących wzrasta. Koszt terapii dla jednego dziecka to minimum 4 tysiące złotych.

Więcej o badaniach prowadzonych przez Klinikę na stronie Radia Białystok - http://www.radio.bialystok.pl/radioskop/index/id/151046.

Stowarzyszenie “Pro Salute” zdecydowało się wspomóc Klinikę w zdobyciu środków na zakup kolejnych partii leku. Ideą koncertu będzie także uświadomienie i przybliżenie Białostoczanom problemu chorób mięśniowych.

Liczymy, że zechcecie Państwo dołączyć się do realizacji tej szczytnej idei i razem pomożemy dzieciom ponownie postawić pierwsze samodzielne kroki.