Rozpoczęła się trzydniowa kwesta Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga”. Oprócz zbiórki żywności i sprzedaży ozdób świątecznych oraz opłatków - od jutra (19.12.) w białostockich sklepach pojawią się także kwestujący wolontariusze. Celem zbiórki jest przygotowanie świątecznych paczek dla najuboższych rodzin z naszego regionu.

- Z tych wszystkich darów, które dostajemy szykujemy paczki dla dorosłych, ale głównie dla dzieci. To jest nasz priorytet. Paczki będą wydawane przed Wigilią - powiedziała Monika Ogrodnik-Miśkiewicz ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Droga".

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Droga" już od miesiąca prowadzi zbiórkę pieniędzy i żywności. W sobotę do akcji włączą się również uczniowie, którzy przez dwa najbliższe dni będą kwestować w białostockich sklepach.

Stowarzyszenie "Droga" chce w tym roku przygotować co najmniej dziewięćset paczek dla dzieci i pięć tysięcy paczek żywnościowych. Takie akcje charytatywne stowarzyszenie organizuje dwa razy do roku - w trakcie Wielkiego Postu i Adwentu.