Politechnika Białostocka, w ramach ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na politechniki”, kolejny raz zachęca młode kobiety, by po maturze wybrały uczelnię techniczną. Celem akcji jest obalanie stereotypów i pokazanie, że płeć piękna, nie gorzej od mężczyzn potrafi programować, budować i obliczać.

Najważniejsze jest to, jaki chcemy osiągnąć w życiu cel. Jeżeli ktoś płci pięknej zamierza budować domy, budować drogi, być informatykiem, matematykiem - nasza uczelnia umożliwia mu to – mówi prof. Grażyna Łaska, prorektor ds. studenckich i dydaktyki Politechniki Białostockiej.

Akcja „Dziewczyny na politechniki” na Politechnice Białostockiej od początku cieszy się dużą popularnością. W tym roku akademickim, spośród dwunastu tysięcy wszystkich studentów białostockiej politechniki, ponad cztery i pół tysiąca to właśnie dziewczyny.

Celem akcji jest przekonanie uczennic szkół ponadgimnazjalnych, że kierunki techniczne i nauki ścisłe są dostępne dla każdego. Kulminacją akcji będzie Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn - już w najbliższy czwartek na Politechnice Białostockiej od godziny dziewiątej.