Nasz ośrodek oraz pracujący w nim dziennikarze znajdują uznanie na wielu światowych i krajowych festiwalach oraz przeglądach.

fot. TVP Białystok fot. TVP Białystok Obiektyw

2016
I wyróżnienie na 23 PIK-u w kategorii najlepszy program informacyjny.

2015
Wyróżnienie za najlepszy program informacyjny na 22. Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Regionalnych Telewizji Polskiej w Sulisławiu koło Wrocławia.

2014

Pierwsza nagroda za najlepszy program informacyjny na 21. Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Regionalnych Telewizji Polskiej w Opalenicy koło Poznania.

2011

Nagroda Grand Prix w kategorii najlepszy program informacyjny dla programu "Obiektyw" na XVII Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych Gdańsk 2011.

2002 rok
II miejsce w kategorii regionalny program informacyjny przyznana na Międzynarodowym Konkursie Prix Circom Regional na najlepsze produkcje europejskich telewizji regionalnych.

2001 rok

III nagroda w kategorii najlepszy program informacyjny na VI Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP S.A. w Olsztynie.

1999 rok
I nagroda w kategorii regionalnych programów informacyjnych na III Przeglądzie i Konkursie Twórczości Dziennikarskiej Oddziałów Terenowych. w Białymstoku. Przegląd został zorganizowany przez Ośrodek Szkolenia Akademii Telewizyjnej i Biuro Programów Regionalnych.

TVP S.A. Oddział w Białymstoku

2003 rok
Wyróżnienie za podejmowanie tematyki osób niepełnosprawnych przyznana na III Edycji Konkursu Dziennikarskiego "Oczy otwarte" w Warszawie,

2001 rok
nagroda specjalna za całość oferty festiwalowej na V Międzynarodowym Festiwalu Filmów Telewizyjnych i Programów Etnicznych - U siebie "At home" w Krakowie.
fot. TVP3 Białystok fot. TVP3 Białystok Małgorzata Półtorak

2016 rok

II miejsce na 23 PIK-u w kategorii autor najlepszego newsa za materiał z programu informacyjnego ,,Obiektyw” podsumowujący Światowe Dni Młodzieży.
2015 rok
I nagroda w kategorii "Najlepszy cykl audycji telewizyjnych" XXI edycji konkursu Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego "W rolnictwie można pracować bezpieczniej".
Honorowe odznaczenie "Zasłużony dla Rolnictwa" przyznane przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi za zaangażowanie w rozwój rolnictwa i aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości na wsi.

Monika Andrulewicz Monika Andrulewicz Monika Andrulewicz

2015 rok

III nagroda w kategorii "Najlepsza audycja telewizyjna" za audycję "Bezpieczeństwo dzieci na wsi" w XXI edycji konkursu Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego "W rolnictwie można pracować bezpieczniej".

2018 rok
I nagroda w kategorii: "Audycje telewizyjne" za reportaż "Porządek i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu" w XXIII edycji Konkursu "W rolnictwie można pracować bezpieczniej."

Mikołaj Wawrzeniuk Mikołaj Wawrzeniuk Mikołaj Wawrzeniuk
2017 rok

Druga nagroda za reportaż "Sezon na bobry" na 24. Przeglądzie i Konkursie Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej w Katowicach.
2012 rok
W kategorii najlepszy reportaż społeczny przyznany Mikołajowi Wawrzeniukowi i Dariuszowi Szadzie – Borzyszkowskiemu za film „Kochana nasza klaso” na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Filmowej „Camera Obscura” w Bydgoszczy.
2011 rok

Honorowe wyróżnienie Nagrody im. Kazimierza Dziewanowskiego za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie przyznana za film „Reality show” w dorocznym konkursie o Nagrody SDP 2011 r.
Nagroda główna za reportaż „Reality Show: wybory”, w konkursie ogólnopolskim na 8. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Reportażu „Camera Obscura” w Bydgoszczy.
Wyróżnienie specjalne za reportaż "Reality show" przyznana na XVII Przeglądzie i konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych Gdańsk 2011.
Nagroda główna w kategorii "telewizja" za film "Sokółka bliżej Europy" w konkursie dla dziennikarzy "Razem zmieniamy Podlaskie".
2009 rok
Dyplom uznania za film "Atomowy Ostrowiec" na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Ekologicznych "Ekotopfilm" w Bratysławie.
2003 rok
III nagroda przyznana za film "Ikonostas i muzyka" na IV Międzynarodowych Dniach Filmu Dokumentalnego "Rozstaje Europy" w Lublinie
1999 rok
I nagroda w kategorii reportaż za reportaż "Śniła mi się Hana" na III Przeglądzie i Konkursie Twórczości Dziennikarskiej Oddziałów Terenowych w Białymstoku. Przegląd zorganizowany został przez Ośrodek Szkolenia - Akademię Telewizyjną i Biuro Programów Regionalnych,
II nagroda za reportaż "Śniła mi się Hana" przyznana na III Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnych Filmów i Programów Etnicznych "At home" w Krakowie,

Grzegorz Sawicki Grzegorz Sawicki Grzegorz Sawicki

2009 rok
Brązowa odznaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej.
2008 rok
Nagroda w kategorii „program telewizyjny” w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim, zorganizowanym przez prezesa Banku Ochrony Środowiska w Warszawie – za program „Poza prawem”.
2007 rok
Wyróżnienie w kategorii „program telewizyjny" w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim, zorganizowanym przez Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce pod hasłem "W drodze" – za program „Poza prawem”.
2002 rok
Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa
„Medal dziesięciolecia” Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku za zasługi dla rozwoju podlaskiego pożarnictwa
2000 rok

Nagroda Komendanta Wojewódzkiego Policji za rzetelne upowszechnianie na antenie TVP działań podlaskiej policji
1999 rok
Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa


Andrzej Godlewski Andrzej Godlewski Andrzej Godlewski

2016 rok
Wyróżnienie w konkursie dla dziennikarzy polskich i polonijnych organizowanym przez Marszałka Senatu RP za cykl programów „Śladami Podlasian”.
2015 rok
Wyróżnienie w konkursie Marszałka Senatu RP. „Awans społeczny i zawodowy Polonii i Polaków za granicą w krajach zamieszkania", za cykl programów „Śladami Podlasian”.
2014 rok
Wyróżnienie w konkursie o nagrodę Marszałka Senatu RP dla dziennikarzy polskich i polonijnych z reportaż z cyklu "Śladami Podlasian". Temat XI edycji tego konkursu: „Polonia wczoraj i dziś - zmiana pokoleniowa. Nowe obowiązki i nowe oczekiwania”.
2006 rok

wyróżnienie w kategorii najlepszy dziennikarz sportowy przyznana na XII Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP S. A. w Łodzi 2006 r.
2002 rok
Nagroda Specjalna w plebiscycie na "Człowieka Roku 2002" w Chicago przyznana za obiektywizm i przekazywanie pozytywnego i rzeczywistego obrazu Polonii amerykańskiej do Polski.

Beata Hyży-Czołpińska Beata Hyży-Czołpińska Beata Hyży-Czołpińska

2017 rok
Nagroda za najlepszy reportaż na dwudziestym siódmym Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu" w Muzeum Kinematografii w Łodzi za film "Środek Puszczy najbliżej absolutu". 

Druga nagroda na dwunastym festiwalu polonijnym - Losy Polaków 2017 w kategorii dokument historyczny za film "Obława" o niewyjaśnionej do końca zbrodni dokonanej przez sowietów na kilkuset Polakach, podczas tak zwanej Obławy Augustowskiej.

Nagroda w wysokości 10 tys. zł oraz statuetka Melchiora w Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów „Melchiory 2017". Nagroda "za różnorodność podejmowanych tematów, za umiejętność operowania sztuką filmową i budowanie interesujących metafor".

2016 rok
Grand Prix Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej w ogólnopolskim konkursie "Audycja Historyczna Roku 2016" za film dokumentalny  "Obława".
Wyróżnienie honorowe na IV Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu za dokument pt. "Środek puszczy najbliżej absolutu".
I miejsce w kategorii najlepszy program o tematyce regionalnej na 23 PIK-u za reportaż ,,Pasja po babci”
Wyróżnienie honorowe w konkursie o Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za rok 2015 w kategorii: Nagroda Wolności Słowa, za film dokumentalny "OBŁAWA" 


2015 rok
Nagroda specjalna Prezesa Telewizji Polskiej Janusza Daszczyńskiego na XXII Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej.
Nagroda Grand Prix na szesnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych imienia Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi za film "Miejsce w raju".

2014 rok
Nagroda Marszałka Województwa Podlaskiego przyznawana dla ludzi kultury.
2012 rok
I nagroda za film „Jest taka cierpienia granica” w kategorii: autor najlepszego reportażu za „Jest taka cierpienia granica” na XIX Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych w Krakowie.
2011 rok
I nagroda za film dokumentalny „Był wśród nas” w kategorii: autor najlepszego programu budującego tożsamość lokalną na XVIII Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych w Katowicach
2010 rok
II nagroda za film dokumentalny „Dojechać do końca” w kategorii: autor najlepszego reportażu na XVI Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP S. A. w Poznaniu.
II nagroda za film dokumentalny „ Cztery pory roku Wiktora Wołkowa” na I Przeglądzie Filmów Przyrodniczych, Jeziorsko 2010
Wybranie filmu dokumentalnego „ Cztery pory roku Wiktora Wołkowa” przez organizatorów URTI ( Międzynarodowy Uniwersytet Radiowo- Telewizyjny z siedzibą w Paryżu) do Katalogu Międzynarodowej Wymiany Programowej URTI 2010
2009 rok
I nagroda za film dokumentalny „Jedno słowo” w kategorii filmów dokumentalnych na V Międzynarodowym Festiwalu Multimedialnym “Polskie Ojczyzny” w Częstochowie.
Nagroda Jury za film dokumentalny „Jedno słowo” na International Film, TV& Radio Festiwal Tabor 2009 w Czechach.
Wyróżnienie za film dokumentalny „Jedno słowo” na II Festiwalu o Rodzinie FOR 2009 w Łodzi.
Nominacja do ogólnopolskiej nagrody GRAND PRESS 2009 za film dokumentalny „Jedno słowo”.
Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za rok 2009 za film dokumentalny "Ostatnia książka Ryszarda Kapuścińskiego".
III nagroda za film dokumentalny "Ostatnia książka Ryszarda Kapuścińskiego" w kategorii: film dokumentalny na V Międzynarodowym Festiwalu Multimedialnym “Polskie Ojczyzny” w Częstochowie.
Nagroda Fundacji Monumentum Judaicum Lodzenie za film dokumentalny „Dekalog po dekalogu. II ” na XIX Festiwalu Mediów w Łodzi „Człowiek w zagrożeniu”.
Wyróżnienie za reportaż „ Przeżyć swoje życie” w kategorii: ekran w IV edycji Konkursu dla Dziennikarzy „Ludzka twarz EFS”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Wyróżnienie za film dokumentalny „ Cztery pory roku Wiktora Wołkowa” na International TV Awards Festiwal w Chicago.
2008 rok
Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za rok 2008 za film dokumentalny "Cztery pory roku Wiktora Wołkowa".
II nagroda za film dokumentalny "Ambasador polskości" na IV Międzynarodowym Festiwalu Multimedialnym “Polskie Ojczyzny” w Częstochowie.
Wyróżnienie za reportaż "Ostatni Purim" w kategorii: autor najlepszego cyklicznego programu telewizyjnego na XV Przeglądzie i Konkursie Twórczości Dziennikarskiej Oddziałów Terenowych TVP S.A. w Olsztynie.
Wyróżnienie za cykl reportaży „Pozytywni” w kategorii: autor najlepszego programu edukacyjnego na XV Przeglądzie i Konkursie Twórczości Dziennikarskiej Oddziałów Terenowych TVP S.A. w Olsztynie
Wyróżnienie za reportaż „Bartek wspaniały” w kategorii: program telewizyjny na XXIII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie.

2007 rok
Nagroda Jury Brazil's 3rd International Disability Film Festiwal 2007 za film dokumentalny "Mastersi".
Główna Nagroda za reportaż „Wszystkiego było w życiu” w Konkursie Dziennikarskim "Oczy otwarte" 2007 za najlepszy program telewizyjny w 2007 roku.
Wyróżnienie honorowe za reportaż „Wszystkiego było w życiu” w kategorii : reportaż społeczny na IV Międzynarodowym Festiwalu Reportażu Telewizyjnego CAMERA OBSCURA.
Wyróżnienie za reportaż „ Biegnący wilk” w kategorii specjalnej: najlepszy program o tematyce regionalnej na XIV Przeglądzie i Konkursie Twórczości Dziennikarskiej Oddziałów Terenowych TVP S.A. w Gdańsku.
Wyróżnienie za film dokumentalny „W imieniu Rzeczpospolitej” w kategorii: film dokumentalny na XXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie.
2006 rok
Nagroda ERT 3 Award za film dokumentalny “Mastersi” na Prix Circom Regional w Danii.
III nagroda za film dokumentalny „Dzwon przebaczenia” w kategorii: film dokumentalny na XXI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie
2005 rok
Wyróżnienie honorowe Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za rok 2005 za film dokumentalny „Rzeka”.
Wyróżnienie za cykl filmowy „ Znane nieznane” na III Ogólnopolskim Konkursie im. Mieczysława Orłowicza
2004 rok
Nagroda specjalna za film dokumentalny "Proroczy Żywot Eliasza" na VIII Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP S.A. w Lublinie.
2002 rok
Główna nagroda za film dokumentalny „Maszer” w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim "Oczy otwarte" za najlepszy dokument telewizyjny w 2002 roku.
Nominacja do ogólnopolskiej nagrody GRAND PRESS 2002 za film dokumentalny „Maszer”.
Wyróżnienie Międzynarodowego Stowarzyszenia Komunikacji Społecznej SIGNIS za film dokumentalny „Sprawiedliwi wśród…” na XVII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów " w Niepokalanowie.
2001 rok
II nagroda za reportaż „ Król Biebrzy” na Ekoforum Film Festival ( I Międzynarodowym i Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Ekologicznych pod patronatem Prezydenta RP)
Nagroda Prezydenta Miasta Białegostoku za film dokumentalny „Doktor z Hajnówki” na XVI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie.
2000 rok
Nagroda Światowida za rok 2000 w kategorii: media za cykl filmowy „ Znane nieznane”.
II nagroda za film dokumentalny „Taki poprzeczny człowiek” na I Festiwalu Reportażu Telewizyjnego we Włocławku.
II nagroda za film dokumentalny „Taki poprzeczny człowiek” na IV Przeglądzie i Konkursie Twórczości Dziennikarskiej Oddziałów Terenowych TVP S.A. w Gdańsku.
Nominacja do ogólnopolskiej nagrody GRAND PRESS 2000 za film dokumentalny „Taki poprzeczny człowiek”.

Bartosz Tryzna Bartosz Tryzna Bartosz Tryzna

2014 rok
Za film "Franek" otrzymał "Kryształowe Serce", czyli Grand Prix 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka" w Oświęcimiu.

Alicja Grzechowiak Alicja Grzechowiak  Alicja Grzechowiak

2017 rok
Wyróżnienie w kategorii autor najlepszego programu o tematyce regionalnej za reportaż "Patrycja Meunier" na 24. Przeglądzie i Konkursie Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej w Katowicach.


I nagroda w kategorii: bohater za reportaż „Inny” na Festiwalu Filmów Frapujących w Gorzowie Wielkopolskim. Jury przyznało nagrodę filmowi za znalezienie przez autorkę właściwej perspektywy dla niezwykłej postaci – bezdomnego człowieka, stróża, muzyka - „Pavarottiego gwizdu”.

Trzecia nagroda w kategorii Filmy dokumentalne za film "Patrycja Maunier" na XII Festiwalu Polonijnym  "Losy Polaków 2017".

Druga nagroda na  V Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu za reportaż „To było przeznaczenie...”.

I nagroda imienia profesora Stefana Mieczkowskiego za reportaż „Wiedźma” w tegorocznej edycji konkursu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za publikacje o problemach ochrony środowiska

2016 rok
- Na XXII Festiwalu Form Dokumentalnych „NURT” w Kielcach nagroda specjalna Dyrektora artystycznego za reportaż pt.”Inny” 
- Festiwal Sztuki Faktu w Toruniu wyróżnienie honorowe za reportaż „Inny”

- Polonijny Festiwal „Losy Polaków” w Warszawie - I nagroda w kategorii programy i filmy telewizyjne za reportaże „Tamara” i „Dona”

- Konkurs Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich - nagroda główna za reportaż pt. „Wiedźma” w kategorii Nagrody im. Prof. Stefana Myczkowskiego O Problemach Ochrony Środowiska. 

2015 rok
- Konkurs Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich nagroda główna za reportaż "Dona"

2014 rok

- Konkurs Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyróżnienie honorowe za reportaż „Jan sokolnik”  w kategorii Nagrody im. Prof. Stefana Myczkowskiego O Problemach Ochrony Środowiska.

- Festiwal Sztuki Faktu w Toruniu - II miejsce w kategorii reportaż „Jan sokolnik”

2013 rok 
23 Festiwal Mediów w Łodzi „Człowiek w zagrożeniu” nagroda Getin Bank za film „Jan sokolnik” 

2011 rok 

III edycja Konkursu dla Dziennikarzy „Tak pomagam” II miejsce za reportaż „Zakątek nadziei”

2007 rok

14 Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP. S.A. wyróżnienie honorowe w kategorii Autor najlepszego reportażu za reportaż – „Zwierzaki pana Władka”

2006 rok
XVI Festiwal Mediów w Łodzi „Człowiek w zagrożeniu”– nagroda specjalna dla bohatera „przezwyciężającego zagrożenie” w reportażu – „Nikodem”

 Międzynarodowy Festiwal Camera Obscura w Bydgoszczy nagroda specjalna Gazety Wyborczej za reportaż – „Nikodem”

 XXII Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów „Niepokalanów II miejsce w kategorii program telewizyjny za reportaż „Nikodem”

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej za reportaż „Nikodem”

Jacek Słomiński Jacek Słomiński Jacek Słomiński

2016

I miejsce w kategorii najlepszy program publicystyczny na 23 PIK-u za reportaż ,,Na ratunek Puszczy”.

Joanna Przewłocka Joanna Przewłocka Joanna Przewłocka

2006 rok
Złota Odznaka Honorowa Polskiego Związku Niewidomych za program „Do szczęścia inaczej”.

Eugeniusz Szpakowski Eugeniusz Szpakowski Eugeniusz Szpakowski

2016

II nagroda w kategorii "Filmy i programy historyczne" za film "tam gdzie nie kwitną jabłonie" na XI festiwalu polonijnym „LOSY POLAKÓW 2016”
I miejsce XI Polonijnego Festiwalu Multimedialnego "Polskie Ojczyzny 2016" za film dokumentalny "Tam, gdzie nie kwitną jabłonie"
2009 rok
Grand Prix Polonijnego Festiwalu Multimedialnego "Polskie Ojczyzny 2009" za film "Czesław Niemen".
2008 rok
III nagroda w kategorii: autor najlepszego reportażu za reportaż: "Coś co kochałem najwięcej" na XV Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP S.A.
2007 rok
Nagroda przyznana przez Radę Programową TVP S.A. za twórczy wkład w pracę nad programem "Magazyn Ekspresu Reporterów".
2005 rok
Nagroda Szwadronu Kawalerii im. Dywizji Kawalerii "Zaza" za pielęgnowanie i rozsławianie patriotycznych tradycji ułana.
2004 rok

XIV Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu" w Łodzi - nagroda specjalna im. Aleksandra Kamińskiego za reportaż "Życie jak chleb"
2003 rok
wyróżnienie za film "Na łów, na łowy" w konkursie publicystycznym "Rok Myśliwca" w kategorii audycji telewizyjnych,
2001 rok
III nagroda w kategorii reportaż przyznana za reportaż "Stasiek" na V Międzynarodowym Festiwalu Filmów Telewizyjnych i Programów Etnicznych - U siebie "At home" w Krakowie,
nagroda zespołowa wraz z kolegami z redakcji mniejszości narodowych "za całość oferty festiwalowej, wyróżniającej się żywym zainteresowaniem dla problemów mniejszości" na tym samym festiwalu

Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

2005 rok

I nagroda w kategorii najlepszy reporter i wideoreporter programu informacyjnego.

Dorota Kuc Dorota Kuc Dorota Kuc

2018 rok

II Nagroda w Konkursie „Dziennikarz Medyczny Roku 2017” w kategorii Telewizja, organizowanym przez Stowarzyszenie „Dziennikarze dla Zdrowia”.

2012 rok

Wyróżnienie w kategorii „telewizja” przyznana Dorocie Kuc w IV edycji konkursu dla dziennikarzy „Tak Pomagam” za materiał „Tlen dla Damiana”.

Krzysztof Więckowski

2016 rok

Nagroda specjalna na 23 PIK-u za zdjęcia do reportażu "Pasja po babci".
2014 rok
Nagroda za najlepsze zdjęcia za film "Siewca" na XII Międzynarodowym Festiwalu Kina Prawosławnego POKROV w Kijowie (wspólnie z Romanem Wasilukiem)
2002 rok
Wyróżnienie za najlepszą pracę operatora obrazu przyznane przez Akademię Telewizyjną na II Spotkaniach Operatorów Ośrodków Regionalnych w warszawie.

NASI BYLI PRACOWNICY I WSPÓŁPRACOWNICY:Józef Wierzba


2001 rok

nagroda specjalna przyznana za Magazyn Ekologiczny "Natura" w kategorii program lub magazyn publicystyczny na I Międzynarodowym Forum Ekologicznym "EKORAJ" w Rajgrodzie.

Jerzy Kalina

2014 rok

„Siewca”, Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Telewizji Regionalnych w Koszycach, Słowacja.
„Siewca” nagrody Rejonowego Komitetu Wykonawczego w Głębokiem oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Wstrecza” w Obninsku (Rosja) podczas Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Chrześcijańskich Filmów i Programów Telewizyjnych Magnificat w Mińsku.
„Siewca”, nagroda za najlepsze zdjęcia (Krzysztof Więckowski i Roman Wasiluk oraz za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Prawosławnych Filmów „Pokrovkino” w Kijowie.
„Archimandryta”, zwycięzca Festiwalu Filmów Emigracyjnych „Emigra” w Warszawie.
„Siewca”, laureat Festiwalu Filmów Edukacyjnych Edukino w Warszawie.

2012 rok

”Archimandryta” „Złoty Melchior” w kategorii Inspiracja Roku w Konkursie Reportażystów Polskiego Radia Melchiory 2012.
„Archimandryta”, wyróżnienie „za mistrzowskie zdjęcia” dla Romana Wasiluka podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kinolitopis” w Kijowie.
„Archimandryta”, nagroda Jury Międzynarodowego Katolickiego Festiwali Filmów Chrześcijańskich „Magnificat” w Mińsk, 2012 r.
„Archimandryta”, pierwsza nagroda w kategorii filmów dokumentalnych Międzynarodowego Festiwalu „Pokrovkino”, Kijów 2012 r.
„Archimandryta”, nagroda „Brązowego Turonia” Międzynarodowego Festiwalu Etnofilm, Cadca, Słowacja 2012 r.
„Archimandryta”, pierwsza nagroda w kategorii filmów dokumentalnych Międzynarodowego Dobroczynnego Festiwalu „Świetlisty anioł”, Moskwa 2012 r.
„Archimandryta”, laureat Międzynarodowego Festiwalu Filmów i Programów Telewizyjnych „Radonież”, Moskwa 2012 r.
„Archimandryta”, laureat Międzynarodowego Forum Filmowego na Dnieprze, Dniepropietrowsk, Ukraina.
2011 rok
Film "Misja" otrzymał nagrodę za profesjonalne przedstawienie problemów działalności misyjnej podczas międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Programów Chrześcijańskich. „Misja” opowiada o pracy ojców Kamilianów z Polski w Gruzji.
2010 rok

„Szansa na nowe życie”, wyróżnienie na festiwalu Filmów o Rodzinie w Łodzi oraz nominacja do nagrody Grand Press 2010 w kategorii reportaż telewizyjny.
2008 rok

Wyróżnienie za reportaż "MIsja" na Polonijnym Festiwalu Multimedialnym "Polskie Ojczyzny".
2007 rok
Druga nagroda na konkursie "Migracja dla rozwoju - emigracja, imigracja i reemigracja" za doskonałe połączenie walorów artystycznych z wartościami merytorycznymi w "Uniwersytecie na wygnaniu".

2006 rok
Nagroda Prezydenta XXXII Międzynarodowego Festiwalu Filmów EKOTOPFILM w Bratysławie za film „Od głodu i moru” .
główna nagroda w kategorii „dokument telewizyjny” za film „Ballada o Mieleszkach” na Festiwalu Camera Obscura
2005 rok
II miejsce na Festiwalu Filmowym "Ziemia Przede Wszystkim" przyznana za film pt. "Las jest najważniejszy",
Nagroda Europejskiego Stowarzyszenia Telewizji Regionalnych Circom Regionale w kategorii "wydarzenie" za film "Partyzancka szkoła".,
Grand Prix VI Międzynarodowych Dni Filmu Dokumentalnego "Rozstaje Europy" w Lublinie za "Partyzancką szkołę".
"Euroobiektyw 2005" w dziedzinie kultura.
2004 rok
I nagroda za najlepszy film dokumentalny na 39 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym AFO 2004 r. w Ołomuńcu w Czechach, przyznana za film "Ostatni dyktator Europy",
nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za 2004 r za film pt. "Partyzancka szkoła" oraz za publikacje o problemach i wydarzeniach międzynarodowych,
2003 rok
II nagroda przyznana na IV Międzynarodowych Dniach Filmu Dokumentalnego "Rozstaje Europy" za film "Pogoń za prawdą" - cz. I i II w Lublinie,
I nagroda w kategorii reportaż za film "Pogoń za prawdą" na VIII Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych,
I miejsce dla filmu "Czarnobylcy" na I Międzynarodowym Festiwalu Filmów Ekologicznych "Ekoforum Film Festiwal" 2003 w Bielsku Białej,
wyróżnienie dla filmu "Pogoń za prawdą" na IV Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Telewizji w Volladero 2003 w Meksyku,
2002 rok
I nagroda Europejskiego Stowarzyszenia "Dziennikarze bez granic" w Wiedniu za film dokumentalny "Pogoń za prawdą",
2001 rok
główna nagroda Grand Prix i statuetka w kategorii program dokumentalny za film pt. "Czarnobylcy" przyznana na Międzynarodowym Konkursie Prix Circom Regional na najlepsze produkcje europejskich telewizji regionalnych,
2001 rok
III nagroda za reportaż "Od głodu i moru" w kategorii autor najlepszego reportażu na VI Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP S.A. w Olsztynie,
nagroda główna przyznana za film "Czarnobylcy" na I Międzynarodowym Forum Ekologicznym "EKORAJ" w Rajgrodzie

Roman Wasiluk
2017 rok

Wyróżnienie za zdjęcia do reportażu Alicji Grzechowiak "Patrycja Meunier" na 24. Przeglądzie i Konkursie Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej w Katowicach.
2016 rok
Nagroda specjalna na 23 PIK-u za zdjęcia do reportażu ,,Dotyk spojrzenia”.
2014 rok
Wyróżnienie za zdjęcia do reportażu Mikołaja Wawrzeniuka "Świętość jest w nas" w kategorii "Program kulturalny" na 21. Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Regionalnych Telewizji Polskiej.
2012 rok
Film dokumentalny „Archimandryta” w reżyserii Jerzego Kaliny otrzymał wyróżnienie za „operatorskie mistrzostwo” na XI Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Kijowie „Kinolitopis.
2010 rok
Nagroda specjalna za zdjęcia do filmu „Dojechać do końca” przyznana na XVI Przeglądzie i Konkursie Oddziałów Terenowych P i K 2010.
2005 rok
Wyróżnienie Prezesa TVP S.A. przyznane za profesjonalizm i wyznaczanie standardów zawodowych.
2004 rok
Nagroda Specjalna przyznana za zdjęcia do filmów "Ostatni dyktator Europy" i "Proroczy żywot Eliasza" na Ósmym Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP S.A. w Lublinie
2003 rok
wyróżnienie dla impresji filmowej "5 minut z życia kaczki" na I Międzynarodowym Festiwalu Filmów Ekologicznych "Ekoforum Film Festiwal" w Bielsku Białej

Bernarda Bielenia

2008 rok

II nagroda przyznana w kategorii autor najlepszego programu kulturalnego za relację z IV Międzynarodowego Festiwalu Szkół Lalkarskich w Białymstoku na XV Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP S.A.

Joanna Cieślik-Klauza

2000 rok
II nagroda za reportaż "Dziewicza Biebrza" na III Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Turystycznych i Turystyczno-Gospodarczych TOUR-Film 2000 w Poznaniu oraz dodatkowo nagroda specjalna, którą przyznał Minister Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Robert Głowacki

2003 rok

wyróżnienie na VIII Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych za news "Bezdomni".

Beata Skowrońska

2000 rok

nagroda "Ostre pióro" przyznana przez Business Centre Club w Warszawie za propagowanie zasad przedsiębiorczości, wspieranie idei wolnego rynku i szerzenia edukacji ekonomicznej.

Izabella Bołtruczuk

2007 rok

PIK 14 - pierwsza nagroda w kategorii "autor najlepszego newsa" za materiał „Pomoc pogorzelcom”.

Alicja Lazar

2005
Złota Honorowa Odznaka Zarządu Głównego Związku Emerytów i Rencistów za program „Jesienią”


2002 i 2005 rok

nagroda Głównego Inspektora Pracy za program „Pod Ochroną”. Państwowa Inspekcja Pracy co roku przyznaje nagrody dla dziennikarzy za ich pracę i zaangażowanie na rzecz upowszechniania zasad ochrony pracy.

Dariusz Szada-Borzyszkowski
2012 rok
W kategorii najlepszy reportaż społeczny przyznany Mikołajowi Wawrzeniukowi i Dariuszowi Szadzie – Borzyszkowskiemu za film „Kochana nasza klaso” na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Filmowej „Camera Obscura” w Bydgoszczy.
2004 rok

wyróżnienie za wysoki poziom profesjonalny filmu "Gieniusz" na IV Konkursie Dziennikarskim "Oczy otwarte" w Warszawie,

Andrzej Ciszewski

2005 rok

Wyróżnienie w kategorii: najlepszy wydawca programu informacyjnego na IX Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim .

Anna Kowalska

2010 rok

Wyróżnienie Stowarzyszenia „Dziennikarze dla zdrowia” przyznane Annie Kowalskiej za materiały o profilaktyce zdrowia w kategorii: program telewizyjny, które ukazywały się w programie informacyjnym „Obiektyw”.

Justyna Śliwowska

2011 rok

I nagroda przyznana za „Rasistowskie wybryki” w kategorii autor najlepszej relacji reporterskiej na XVIII Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych – Katowice 24-26.11.2011 r.

Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz

2017 rok
Nagroda Głównego Inspektora Pracy za szczególne zaangażowanie w upowszechnianiu problematyki ochrony pracy.

I nagroda w kategorii "Najlepszy cykl audycji telewizyjnych" XXII edycji konkursu Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego "W rolnictwie można pracować bezpieczniej".  Honorowe odznaczenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi "Zasłużony dla Rolnictwa" za szczególne zaangażowanie w rozwój rolnictwa.


2015 rok
I nagroda w kategorii "Najlepsza audycja telewizyjna" za materiał "Bezpieczne gospodarstwo" w XXI edycji konkursu Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego "W rolnictwie można pracować bezpieczniej".